شهردار یزد: بلوار شهیدان پارسائیان دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد

شهردار یزد با اشاره به اینکه بلوار شهیدان پارسائیان در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: اجرای این مسیر بار ترافیکی برخی مسیرهای یزد به ویژه مسیرهای منتهی به میدان امام علی(ع) را کاهش می‌دهد.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - ابوالقاسم محی الدینی صبح امروز در بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری یزد، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های شهرداری یزد در راستای سبک سازی حجم ترافیک در شهر، ایجاد خیابان ها و بلوارهای جدید مطابق با برنامه توسعه شهر است.
وی با بیان اینکه احداث بلوار شهیدان پارسائیان موسوم به جاده گازی یکی از برنامه‌های در دست اقدام شهرداری در این حوزه است، اظهار داشت: این بلوار در دو باند چهارده و یازده متری احداث و اجرا می شود.
شهردار یزد حجم نخاله برداری و خاکبرداری این پروژه را ۳۰ هزار مترمکعب دانست و خاطرنشان کرد: پس از تکمیل عملیات نخاله برداری، خاکریزی پروژه به میزان ۷۰ هزار مترمکعب انجام می شود که بخشی از این عملیات در حال اجرا است.
وی افزود: در این پروژه که عملیات اجرایی آن از ۲۰ آبان ماه آغاز شده و طبق برنامه ریزی صورت گرفته به دنبال بهره برداری از فاز نخست آن در ایام الله دهه مبارک فجر هستیم، ۱۵ هزار متر سنگ جدول انجام می شود.
وی به اجرای ۴۵ هزار متر مربع آسفالت معادل وزنی شش هزار تن در این بلوار اشاره کرد و گفت: با احداث این بلوار که ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای آن در نظر گرفته شده، بار ترافیکی میدان امام علی(ع)، بلوار امام خامنه‌ای(مدظله العالی)، بلوار جوان، بلوار فضیلت و بلوار فردوسی کاهش پیدا می‌کند.

​​​​​​​