سرپرست منطقه یک شهرداری یزد: شهدا بهترین الگو برای جوانان هستند

سرپرست منطقه یک شهرداری یزد با اشاره به اینکه شهدا بهترین الگو برای جوانان هستند، گفت: آبادان و خرمشهر نماد و الگوی شهرهای تاب آور هستند.

یه گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد سید علیرضا رسولی اظهار داشت: بر این باور هستیم که می توانیم ارزش های اخلاقی و اجتماعی را در هیچ جایی بالاتر از شهر که تمام رفتارهای مردم در آن رقم میخورد نمی توانیم به جوانان منتقل کنیم و برای آنها تبیین نماییم.

سرپرست منطقه یک شهرداری یزد با تاکید بر اینکه تبیین مسائلی از جمله مقاومت و ایستادگی مردم خرمشهر و ایثارگران در برابر رژیم بعث از اهمیت بالایی برخوردار است تصریح کرد: بهترین و مهمترین مولفه یک شهر تاب آوری آن شهر است.

وی تصریح کرد: زمانی که مردم خاطرات چند روز سیل یزد را یادآور می شوند سختی های بسیاری را به یاد می آورند حال اگر آن را مقایسه کنیم با بالغ بر 500 روز حصر آبادان و خرمشهر می توان یافت که چه سختی در آن دوران به این دو شهر تحمیل شده و چه اقدامات ارزشمندی برای رفع حصر و آزادی آن دو انجام شد.

رسولی با بیان اینکه آبادان و خرمشهر نماد تاب آوری شهری هستند، گفت: باور اینکه ایران اسلامی می تواند همیشه سرآمد جهان باشد بایستی در تمام امور به عنوان یک مسئله تاب آوری و اسوه گرفتن از حضرت زینب سلام الله علیها نهادینه شود و شهرهای پایدار و تاب آور داشته باشیم.

سرپرست منطقه یک شهرداری یزد تجلیل از شهدا و ایثارگران را بسیار مهم دانست و گفت: شهدا بهترین و والاترین الگو برای جوانان ما هستند و باید این الگو را به بهترین نحو ممکن به جوانان منتقل کنیم.

محجوب فرمانده پایگاه مقاومت شهدای شهرداری یزد هم در این مراسم اظهار داشت: در برهه ای از تاریخ، انسان در پیچ و تاب برخی مباحث کمونیسمی و مکاتب نوظهوری که در 50 سال گذشته شکل گرفته بود دچار سردرگمی و گمراهی بود و به دنبال یک راهی برای رسیدن به اهداف انسانیت می گشت.

وی تصریح کرد: در همین زمان یک ابرموجی که به وسیله حضرت امام خمینی(ره) تحت عنوان انقلاب اسلامی شکل گرفت، یک شوک و تکانه به جهان ارائه کرد و حساب و کتاب های جهان سلطه سیاسی ساخته دست آمریکا را به هم ریخت و آمریکا هم طبیعی بود که نمی پذیرفت انقلاب راه خود را ادامه دهد.

فرمانده حوزه مقاومت شهدای شهرداری یزد تصریح کرد: جنگ تحمیلی هم از سوی آمریکا و دیگر مستکبران جهان برای جلوگیری از حرکت انقلاب آغاز شد و در اوایل جنگ برخی شهرها از جمله قصر شیرین به دست عراق افتاد اما ماجرای خرمشهر ماجرای دیگری بود و صدام حسین روی این شهر تاکید ویژه ای داشت.

محجوب تصریح کرد: 576 روز طول کشید تا ما این خاک عزیز از دست رفته و پاره تن انقلاب اسلامی را باز بگیریم، گفت: در این بین عملیات های زیادی شکل گرفت و پس از 25 روز تلاش تحت عنوان عملیات بیت المقدس و اتفاق فعالیت بین بسیج، ارتش و سپاه این اتفاق رخ داد و سه هزار شهید ما در این عملیات تقدیم اسلام کردیم و 12 هزار مجروح داشتیم اما در مقابل عراقی ها 12 هزار کشته دادند و بالغ بر 26 هزار اسیر از آنها گرفتیم.​​​​​​​